Traumatický porod II.

Víte, když jsem minule odklikla uveřejnit (předešlý článek), zavřela počítač a odešla do města, v hlavě mi začalo bzučet: ‘Tady ten příběh přece nekončí!’ Je toho tolik, co jsem tam nenapsala!

Například jaký vliv má trauma z porodu na právě narozené dítě, které je přirozeně napojené na nervovou soustavu matky, a jaký to má posléze vliv na celou společnost?!

Ale o tom teď psát nechci.

Naopak, chci psát o tom, že trauma z porodu, ale i jakékoliv jiné trauma, může mít na váš život transformující vliv. V pozitivním slova smyslu.

Ať už nás v životě potká jakákoliv výzva, vždy záleží na nás, jak se k ní vnitřně postavíme.

Můžeme být oběťmi a můžeme být bojovníky.

Je absolutně v pořádku cítit zlost, nenávist, smutek, strach, beznaděj, plakat řeky slz. Dokonce být i obětí. Tak dlouho, jak potřebujete.

Ale zůstat v pozici oběti, vás nedostane na konec toho tunelu, ke světlu!

Často ke mně přicházejí ženy, které jsou připraveny na změnu. Někdy, jakoby o tom ani samy nevěděly. Ale já cítím, že jsou jako jablíčko, připravené se pustit a spadnout. Je to přerod v bojovnici. Čeká ji ještě různě dlouhá cesta, na které bude čelit svým démonům. Ale když vidím to zažehnuté světlo v očích, tak vím, že to nejdůležitější se právě stalo. Pokud to někde uprostřed nevzdá, čeká ji na konci oáza, v které se může svlažit.

Prozradím vám tajemství. Tak, jak velká je vaše temnota, tak velká je i vaše vnitřní síla. Když zvítězíte nad ní, tak už vás může těžko něco porazit. Pořád vás život bude zkoušet, ale kulisy se změní, a vy plně pochopíte, proč je duchovním symbolem v náboženství a spiritualitě lotosový květ.

Je krásný a čistý a vyrůstá z bahna.

Kdyby u mě všechno při porodu a další rok nebylo špatně, asi těžko bych dnes byla tak naplněna svou prací. Kdybych nezápasila většinu života s chronickou nemocí, na kterou není ‘léčba,’ tak bych dnes nebyla na vrcholu svého zdraví se všemi těmi znalostmi a zkušenostmi, co je potřeba k navrácení zdraví.

Přeji hodně síly!

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *