Skryté příčiny hormonálních poruch – Cukr

Vidím mnoho klientek s hormonálními poruchami. To je koneckonců skupina žen, které se na mě nejčastěji obracejí o pomoc. Přicházejí, protože mají cysty, myomy, endometriózu, potrácejí a nemohou otěhotnět. Někdy mají také trápení, jako jsou trauma z porodu, znásilnění, sexuální nechuť ap.

Pokud mě znáte, tak víte, že zejména využívám metody tradiční ženské medicíny, jako jsou byliny, obklady, koupele, masáže, cvičení, ale také rozhovor, léčení příběhy a změnu životního stylu. Často je příčina trochu v hlavě, trochu v těle. Je to propojené. Někdy stačí nastolit režim léčivých technik a cysta zmizí nebo se podaří otěhotnět. Někdy. Často to není tak jednoduché a jsou potřeba radikálnější změny.

Tím nemyslím operaci, i když samozřejmě i toto je vždy jedna z možností a volba dané ženy. Já ji podporuji, ať si vybere cokoliv. Pokud se operace zdá jako nejlepší možná volba v dané situaci, můžeme se zaměřit na zotavení a léčení po zákroku.

Radikálnější změnou myslím léčebnou dietu.

Proč? Mnoho těchto problémů totiž souvisí s tím, co vkládáme den po dni do úst. Problémem je cukr, ve všech formách. To, že cukr není nic moc víme všechny, ale že by způsoboval hormonální nerovnováhu a nemoci ženských reprodukčních orgánů?

Velká část mých klientek je ve stavu, který se označuje jako INZULINOVÁ REZISTENCE.

Inzulinová rezistence se ve funkční medicíně považuje za prekurzor většiny chronických onemocnění. Její drahá polovička je zánět, tak proto.

Jak to s tím inzulínem funguje? Mimochodem, inzulín je hormon. Je produkován slinivkou a jeho hlavní funkcí je odbourávání glukózy z krve. Je to takový klíček, který odemkne svalovou či jaterní buňku a glukóza může projít skrz.

Inzulínová rezistence je stav, kdy buňky začnou být “rezistentní” vůči inzulínu a glukóza má potíže se dostat do buněk. Slinivka začne produkovat stále více inzulínu, ale to problém neřeší, a glukóza se začne ukládat v těle ve formě tuku. Inzulínová rezistence je pre-diabetickým stavem, který může trvat i několik desetiletí. Naše tělo je tak úžasné, že každou mikrosekundu dělá vše pro to, abychom přežili a vše fungovalo co nejlépe.

Inzulín je hormon, který má v hormonálním systému velmi důležité postavení a ovlivňuje celý hormonální systém. Ve stavu inzulínové rezistence tělo nemůže fungovat optimálně a vznikají různé poruchy.

Nezbývá nám tedy než stravu upravit, detoxikovat celý systém a tím se navrátit k “insulinové citlivosti” a stavu bez zánětu. Imunitní systém se pak sám postará o nápravu poškozených tkání.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *