Patriarchát – příčina ženských obtíží?

Možná už to o mně tušíte. Poslední roky mě fascinují hormony. Tak si tak poslouchám jednu přednášku od jedné doktorky, která je jedna z autorit na tomto poli. Čekám od toho ryze medicínský přístup plný biochemie, ale doufám i pro přesah do dalších systémů a přístupů, řekněme, alternativních.
 
Dr. Sara Gottfried MD mě dokázala překvapit. Hlavně tím, kolikrát jen v první hodině použila slovo patriarchát. Patriarchát jako příčina mnoha ženských hormonálních potíží! Žena, což je důležité, ale hlavně vědkyně a člověk milující a uznávající medicínu!
 
Patriarchát jako příčina mnoha ženských hormonálních potíží.
Jak to? Statistika: Ženy jsou za život v průměru 3x více traumatizovány než muži. Nejen sex.uální násilí, ale také celkový stres, s kterým se musí potýkat během dne, je mnohonásobně vyšší. Nadřazenost mužů v určitých oborech, kde ženy musí podávat extra výkony, aby byly uznány alespoň za rovnocenné. To jsou výsledky nedávných výzkumů, nikoliv prohlášení jedné z unavených matek! 🙂 Víte, ž medicínské výzkumy se dělají hlavně na mužích? Ale jsou aplikované na “všechny” lidi. Zajímavé že? Když jsme tak metabolicky a hormonálně odlišní. Tohle vše spojuje do pojmu patriarchát.
 
Tohle vše má důsledky. Když jsme traumatizované, když jsme ve stresu, tak mnoho funkcí v těle jde na vedlejší kolej. A to jak “vibrovala” nervová soustava vaší maminky, babičky (atd.) ovlivňuje vás dnes teď a tady.  Vy jste totiž tu vibraci nevědomě převzala. Navíc, jste už jako vajíčko byla ve své babičce.
Proto je tolik polycystických vaječníků, myomů a endometrióz záležitostí celého rodu a je potřeba udělat práci na této rovině, aby jste tuto “kletbu” překonaly.
Krásně tyto pocity “ze společnosti” býti ženou nebo mužem popisují transse+xuální osoby, kteří mají zkušenost s obojím. Myslím si, že my ženy, ani muži tuto skutečnost často nevidíme, protože nevíme, jaké to je, být tím druhým pohlavím.
 
Neříkám, že muži nezažívají stres a mají vše jednoduché. To nemají. Máme tu velikou krizi mužství. Ale každý potřebujeme začít sami od sebe a my ženy máme zodpovědnost za naši ženskou sílu a zdraví.
 
PS: Na fotce přepisuji svůj strach z výšek, na který jsem si vzpomněla, až když jsem byla nahoře. 😀 Vzala jsem to jako experiment a vědomě pozorovala, jak moje myšlenky působí na mé tělo. Bylo to fascinující a musela jsem moji mysl velmi kontrolovat, jinak bych v různých místech prostě spadla (teoreticky). Za překonání sebe sama jsem dostala sladkou odměnu. Dávku dopaminu a oxytocinu. Jinými slovy – euforii a sounáležitost s ostatními členy tlupy, kteří to podnikli se mnou.
Krásný zbytek léta

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *